Kelionė į Libiją

2026 m. kovo 20-29 d. (8 d. Libijoje + skrydžiai)

KELIONĖS FAKTAI

  • €1823 + pigūs skrydžiai
    Numatomos kelionės išlaidos (su HB maitinimu). Detaliau - apačioje.
  • 10 dienų
    8 dienos Libijoje + 2 d. skrydžiai
  • Paprasta kelionė
    Nesudėtinga. Gali vykti bet kas.
  • Grupėje iki 12 keliautojų
  • Nuotykinė, pažintinė, patyriminė
    Kelionės tipas
  • Tripolis
    Kelionės pradžia ir pabaiga

Apie kelionę

2026 m. kovo 20-29 d. kviečiu kartu patyrinėti Libiją! Ši šalis šiuo metu yra padalinta į dvi pagrindines dalis - Rytų ir Vakarų. Kiekviena dalis turi savo valdžią. Šį kartą lankysime vakarinę šalies dalį. Joje yra sostinė Tripolis, UNESCO paveldo sąraše įrašyti senovės Romos ir berberų objektai.

Kovo pabaigoje Libijoje orai maloniai šilti – dieną apie 20–25°C, naktimis gali atvėsti iki 10°C. Kelionei tinka lengva striukė ir patogi apranga žygiams.


Кą ypatingo pamatysime ir patirsime Libijoje:

  • Vaikščiosime po senovės Romos imperijos miestus – Leptis Magna ir Sabratha (abu UNESCO sąraše)
  • Vakarieniausime vietinių gyventojų šeimoje
  • Nakvosime požeminiame dykumos name
  • Žygiuosime Nafusos kalnuose
  • Lankysime dykumos perlu vadinamą Ghadames miestą
  • Lepinsimės Tripolio pirtyje su terminiais baseinais

Kodėl verta rinktis šią kelionę

  • Paveldas
    Kelionės metu aplankome viską, ką gali norėti pamatyti pirmą kartą vykstantis keliautojas: Tripolį, Ghadames, Leptis Magną, Sabrathą, Nalutą ir kt.
  • Maža grupė
    Keliaujame su maža grupe, todėl esame lankstūs ir greiti. O būdami tokie, pamatome ir patiriame daugiau nei keliaujant didelėje grupėje.
  • Kaina
    Tai nėra pati pigiausia kelionė – ir tam yra svari priežastis. Į kainą įskaičiuoti pusryčiai ir vakarienės, saugumo palyda bei profesionalios vietinės agentūros organizavimas. Jūs mokate už saugumą, kokybę ir autentišką patirtį, o ne vien už logistiką.

PRELIMINARI PROGRAMA

1 diena – kovo 20 d. (penktadienis) – Skrydis į Tripolį
Vakarinis skrydis iš Vilniaus į Libijos sostinę Tripolį per Stambulą.
Kelionė labai neįprasta, nes tiek keliaudami į Libiją, tiek grįždami, į Stambulą atskrendame vakare, nakvojame viešbutyje netoli oro uosto, o ryte tęsiame kelionę!
Galima rinktis jums patinkantį variantą, pvz. skristi į Stambulą ryte ir praleisti visą dieną Stambule.
Galite skristi iš bet kur ir prisijungti prie grupės Tripolyje arba Stambule.
2 diena – kovo 21 d. (šeštadienis) - Tripolis
Atvykstame į Tripolį – Libijos sostinę ir didžiausią miestą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros krantų ir turtingą šimtmečiais besiklosčiusia istorija. Po šilto sutikimo oro uoste vykstame į viešbutį miesto centre, įsikuriame ir pietaujame. Po pietų pradedame pirmąjį pažintinį pasivaikščiojimą po šį gyvybingą, tačiau dažnai turistų neįvertinamą miestą.
Pasivaikščiojimą pradedame nuo Marko Aurelijaus arkos – gerai išsilaikiusios romėnų triumfo arkos, pastatytos II a. po Kr. Ji stovi senovės Oėjos – miesto, iš kurio kilo Tripolis – romėniškoje širdyje ir primena apie Libijos imperinę praeitį.
Tada įžengiame į Senamiestį (mediną) – siauros alėjos, paslėpti kiemeliai, tradicinės dirbtuvės, prieskonių krautuvėlės – tai autentiška kasdienybė, kuri čia teka lėtai ir natūraliai. Aplankysime turgų, kur vietiniai prekiautojai siūlo viską nuo audinių ir kvepalų iki datulių ir antikvarinių daiktų.
Dieną užbaigiame modernioje Tripolio dalyje, pastatytoje Italijos kolonijiniu laikotarpiu – su neoklasikiniais fasadais, kavinėmis ir istoriniais pastatais.
Vakarienė ir nakvynė Tripolyje.
3 diena – Kovo 22 d. (sekmadienis) – Į berberų aukštikalnes
Po pusryčių Tripolyje paliekame Viduržemio jūros pakrantę ir keliaujame į vakarus, į Jebel Nafusa kalnus – įspūdingą aukštikalnių plynaukštę, kur nuo seno gyvena Amazigh (berberų) tautos. Šis regionas garsėja ne tik kvapą gniaužiančiais peizažais, bet ir giliais kultūriniais klodais: čia saugomi tradiciniai statiniai, istoriniai grūdų sandėliai bei išlaikytas kalnų bendruomenių gyvenimo būdas.
Pirmasis mūsų sustojimas – tai Qasr al-Haj, vienas įspūdingiausių fortifikuotų grūdų sandėlių Šiaurės Afrikoje. Pastatytas XII a., šis apskritas statinys kadaise saugojo grūdus ir šeimų turtą. Daugybė kompaktiškai sukrautų skyrelių, gynybinė architektūra ir atoki vieta vėjo šukuotoje lygumoje leidžia pajusti, kaip išmaniai berberai sugebėjo išgyventi ir dalintis ištekliais atšiauriame dykumos pasaulyje.
Toliau vingiuotais kalnų keliais vykstame į Nalut – įspūdingai ant uolos keteros įsikūrusį kaimą. Senasis Naluto kvartalas, pastatytas iš akmens ir molio, primena labirintą – tarpusavyje sujungti namai ir perėjimai buvo suprojektuoti tiek gynybai, tiek apsaugai nuo kaitros. Naluto tvirtovė (qasr) – tai unikalus vietinės architektūros pavyzdys, tarnavęs ir kaip sandėlis, ir kaip prieglobstis. Užkopę ant jos sienų, grožimės panoraminiais vaizdais, kurie driekiasi toli į pietų dykumą.
Vėlyvą popietę leidžiamės žemyn iki Kabaw – ramaus kaimelio tarp kalvų. Jaukioje aplinkoje, tarp tradicinių namų, turėsime progą atsipalaiduoti ir apmąstyti dienos patirtis. Čia taip pat susipažinsime su Libijos kalnų regiono svetingumu.
Vakarienė ir nakvynė Kabaw.
4 diena – kovo 23 d. (pirmadienis) – Ghadames – dykumos perlas
Rytą pradedame tyrinėdami Kabaw – istorinį amazigų (berberų) kaimą, įsikūrusį Nafūzos kalnų šlaituose. Šis kaimas garsėja kalvos viršūnėje stovinčiu grūdų sandėliu (qasr) ir tradicine akmenine architektūra, atspindinčia kalnų gyvenimo būdą. Vaikštant siaurais takeliais ir jaukiomis kiemelėmis, pajuntame, kaip gyveno vietos bendruomenės.
Po to leidžiamės į pietus – į Libijos dykumą. Mūsų tikslas – Ghadames, viena unikaliausių oazių Šiaurės Afrikoje ir UNESCO pasaulio paveldo objektas.
Ghadames, dažnai vadinamas „dykumos perlu“, kadaise buvo esminė transsacharinės prekybos stotelė. Atvykę pasineriame į senamiestį – baltų molio plytų labirintą su sumaniai vėsai pritaikyta architektūra: dengtos gatvės, kelių aukštų gyvenamieji namai, dekoratyvinės durys ir uždari šeimų kiemai.
Pietaujame tradiciniuose namuose, ragaujame autentiškus vietinius patiekalus, turime progą nusifotografuoti su vietiniais gyventojais jų tautiniais drabužiais.
Vakare stebime saulėlydį dykumoje, o vėliau dalyvaujame vakarienėje su vietine šeima – Ghadame arba kitoje kelionės dalyje.
Nakvynė Ghadame.
5 diena – kovo 24 d. (antradienis) – Grįžimas į kalnus ir folkloro vakaras
Po pusryčių ramioje Ghadames oazėje, paliekame dykumą ir keliaujame atgal į šiaurę, link Nafūzos kalnų. Kelias veda per kintančius Libijos peizažus – nuo smėlio lygumų iki uolėtų plynaukščių – ir primena mums apie įspūdingą šios šalies geografinę įvairovę.
Kylant į kalnus, sugrįžtame į amazigų (berberų) kultūros širdį. Nakvosime autentiškuose akmeniniuose amazigų namuose – Hosh al-Hafr, įsikūrusiuose Jaframe arba Gariane. Šie tradiciniai namai su vidiniais kiemais ne tik suteikia komfortą, bet ir leidžia pajusti stiprų ryšį su vietos žmonėmis ir aplinka.
Vakare mūsų laukia privatus folkloro pasirodymas (jei mūsų grupėje bus ne mažiau kaip 8 keliautojai), kurį pristato vietiniai menininkai. Tai nėra turistinis šou, o nuoširdus kultūrinis pasidalijimas, kuriame skamba tradiciniai būgnai, dykumos melodijos, šokiai ir dainos, perduodamos iš kartos į kartą. Kiemuose aidės juokas, muzika ir istorijos, pasakojamos per ritmą ir judesį.
Tai viena iš tų vakarų, kurie leidžia iš tikrųjų patirti gyvą kalnų kultūrą, saugomą šimtmečiais nepaisant išorinių pokyčių.
Vakarienė ir nakvynė Nafūzos kalnuose.
6 diena – kovo 25 d. (trečiadienis) – Ramus pasivaikščiojimas kalnuose ir grįžimas į Tripolį
Dieną pradedame lėtai, įsiklausydami į ramų Nafūzos kalnų ritmą. Ankstyvą rytą leidžiamės į lengvą pasivaikščiojimą kalvomis ir slėniais aplink Jafraną – peizažais, kuriuos suformavo laikas, vėjas ir tradicijos. Takas vingiuoja pro alyvmedžių giraites, akmenines terasas ir senuosius sodus, vis dar maitinančius vietinius kaimus.
Šis kraštas saugo šimtmečių senumo amazigų ūkininkavimo papročius, o vietos šeimos iki šiol dirba žemę taip, kaip jų protėviai. Kelyje galime sutikti piemenis, ūkininkus ar vaikus pakeliui į mokyklą – tylūs momentai, kurie primena, kad gyvenimas čia teka nuo pasaulio akių pasislėpusia ramybe.
Peizažai – ir ramūs, ir dramatiški: iš tolo atsiveria plati lygumų panorama, o žygis kviečia ne tik judėti, bet ir reflektuoti – įkvėpti sauso kalnų oro ir įsiklausyti į žemės istorijas, kurias patyrėme pastarosiomis dienomis.
Popietę grįžtame į Tripolį, vėl pasineriame į sostinės šurmulį ir gyvybę. Po apsigyvenimo viešbutyje – ramus vakaras: galbūt pasivaikščiojimas pajūrio promenada ar kava vienoje iš jaukių Tripolio kavinių.
Nakvynė Tripolyje.
7 diena – kovo 26 d. (ketvirtadienis) – Leptis Magna: Romos didybė prie jūros
Po ankstyvų pusryčių leidžiamės į išvyką į Leptis Magną – vieną įspūdingiausių ir geriausiai išsilaikiusių Romos imperijos miestų Šiaurės Afrikoje. Įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, vos poros valandų kelio į rytus nuo Tripolio, šis UNESCO pasaulio paveldo objektas – tikras antikos šedevras, stulbinantis savo išlikusiais mastais ir architektūra.
Miestas buvo įkurtas finikiečių, o vėliau suklestėjo valdant romėnams. Didžiausio suklestėjimo laikotarpis – II a., kai iš čia kilęs imperatorius Septimijus Severas suteikė miestui ypatingą globą. Būtent jo valdymo laikotarpiu Leptis Magna virto tikru Romos miestu Afrikos pakrantėje, kupinu monumentalių statinių ir prabangos.
Ekskursiją pradedame nuo didžiulio teatro, kuris iki šiol atsiveria į jūros horizontą. Vėliau keliaujame pro Septimijaus Severo triumfo arką, pastatytą pažymėti imperatoriaus sugrįžimui į gimtąjį miestą. Forumas, bazilika, turgus, pirčių kompleksai – visa tai leidžia įsivaizduoti miesto urbanistinę viziją ir klestėjimą, būdingą imperijos laikotarpiui.
Miestas stebina ne tik mastu, bet ir puikiai išlikusiais mozaikų fragmentais, skulptūrinėmis detalėmis ir subtiliais architektūriniais sprendimais. O pakrantės vėjas ir jūros artumas suteikia visam kompleksui ypatingą atmosferą – tarsi istorija čia susitiktų su jūra pačioje dykumos pašonėje.
Po ekskursijos pietaujame netoli griuvėsių, su galimybe dar kartą pasigėrėti šia unikaliąja vieta. Popiet grįžtame į Tripolį.
Nakvynė Tripolyje.
8 diena – kovo 27 d. (penktadienis) – Sabrata: teatras prie jūros
Po pusryčių vykstame vakarų kryptimi palei Viduržemio jūros pakrantę, link senovinio Sabratos miesto – buvusio finikiečių prekybos uosto, kuris vėliau tapo vienu svarbiausių Romos miestų Šiaurės Afrikoje. Šiandien Sabrata įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir geriausiai žinoma dėl kvapą gniaužiančio romėnų teatro, stovinčio vos keli metrai nuo jūros.
Trijų aukštų teatras, statytas II a. po Kr., laikomas vienu gražiausių ir fotogeniškiausių visame romėniškame pasaulyje. Jo išpuoštos kolonos, marmurinis scenos fonas ir nuostabi pakrantės panorama sukuria išskirtinį grožio ir istorijos derinį. Prisėdę ant senųjų žiūrovų suolų, įsivaizduojame, kaip prieš beveik du tūkstančius metų čia vyko komedijos, tragedijos ir vieši pasisakymai, o šiandien vis dar girdisi švelnus jūros ošimas.
Be teatro, tyrinėjame ir kitas miesto liekanas: šventyklas, pirčių kompleksus, gyvenamuosius namus, ankstyvųjų krikščionių bazilikas. Užrašai lotynų ir punų kalbomis, mozaikų fragmentai, išlikusios kolonos liudija apie Sabratos kosmopolitišką praeitį, kai miestas jungė Afriką su visa Romos Viduržemio jūros erdve.
Po apsilankymo grįžtame į Tripolį. Dar turime laiko paskutiniam pasivaikščiojimui palei pakrantės promenadą (Corniche), puodeliui kavos senamiestyje ar nedideliam suvenyrų apsipirkimui, kol vakare susitinkame paskutinei vakarienei ir bendram kelionės apibendrinimui.
Nakvynė Tripolyje.
9 diena – kovo 28 d. (šeštadienis) – Pirtis, pajūrio pasivaikščiojimas ir išvykimas
Paskutinę dieną Tripolyje skiriame poilsiui ir ramiai kelionės refleksijai. Rytą pradedame vizitu į tradicinį libijietišką hamamą – garinę pirtį, kuri iki šiol išlieka neatsiejama kasdienybės ir socialinio gyvenimo dalimi Libijoje. Šilti marmuriniai grindiniai, aromatingi garai ir lėti ritualinio apsivalymo judesiai ne tik atpalaiduoja kūną, bet ir suteikia kultūrinę patirtį, siekiančią šimtmečius.
Po pirties leidžiamės į ramų pasivaikščiojimą palei Tripolio pajūrio promenadą, kur Viduržemio jūra atsiveria visu savo platumu. Kavinukėse vietiniai gurkšnoja arbatą, žvejai tvarko tinklus, o šeimos vaikštinėja po palmėmis apsodintą bulvarą. Tai tylus, jaukus momentas, kuris kontrastuoja su dykumos vėjais ir senoviniais griuvėsiais, kuriuos lankėme praėjusiomis dienomis.
Prieš išvykimą dar lieka šiek tiek laisvo laiko – galima užsukti į turgų, pasimėgauti stipria arabiška kava ar tiesiog prisėsti ir įkvėpti šio nepelnytai pamiršto miesto atmosferos, kuris mus pasitiko išdidžiai ir su netikėta šiluma.
Vakare (apie 19:00 val.) skrendame į Stambulą.
Nakvynė viešbutyje prie Stambulo oro uosto.
10 diena – kovo 29 d. (sekmadienis) – Grįžimas namo
Po įspūdžių kupinos savaitės sugrįžtame namo. Kiekvienas – į savo miestą, šalį, kasdienybę. Tačiau tai nebus tas pats „aš“, kuris išvyko – sugrįžtame praturtėję istorijomis, potyriais ir žmonėmis, kuriuos sutikome kelionės metu. O Libija, tokia mažai pažinta, visam laikui lieka širdyje.

Kelionės biudžetas

• Skrydis - apie 407€ (Perkame savarankiškai patvirtinus kelionės registraciją). Papildomai gali kainuoti 50€ nakvynė prie Stambulo oro uosto, mat į Stambulą atskrendame vakare, o ryte skrendame į Tripolį. Galite skristi iš bet kur ir prisijungti prie grupės Stambule arba Tripolyje.
• Viza - gauname iš anksto internetu. Kaina 70 USD (apie 60€)
• Nakvynės, vietinis transportas, lankomų objektų bilietai, gidai, pirtis Tripolyje, maitinimas du kartus per dieną1580 USD (apie 1363€) mokame Libijoje – iš anksto mokėti nereikia)
• Organizacinis mokestis – 400€ (mokama registruojantis į kelionę)
VISO: apie 1823€ + skrydžiai.

Asmeninės išlaidos neįskaičiuotos.
Maistas Libijoje paprastai yra nebrangus. Šaurma arba falafelio suktinukas kainuoja apie 4–5 €, o paprasti pietūs ar vakarienė – nuo 4 iki 6 €. Net vidutinio lygio restoranuose pilni pietūs dviem asmenims su trimis patiekalais dažniausiai kainuoja 12–18 €, tad vietiniais patiekalais mėgautis galima neišleidžiant daug.
Nakvojame 3 žvaigždučių dviviečiuose kambariuose su kondicionieriumi ir privačiu WC bei dušu.

Norintieji jungtis prie grupės, užpildykite registracijos anketą. Prisijunkite ir prie Spacetravel keliautojų klubo Facebook grupės. Registracijos patvirtinimui prašysiu pervesti 400€ avansą – organizacinį mokestį. Jei vykti persigalvosite, avansas nebebus grąžinamas.

TOLIMESNI ŽINGSNIAI
1) Registracija užpildant registracijos formą
2) Per 1 dieną gaunate registracijos patvirtinimą ir duomenis, kur pervesti avansą – organizacinį mokestį (400€).
3) Pervedate 400€.
4) Patvirtinu, kad pinigus gavau. Atsiunčiu datas ir laikus bilietų pirkimui, kai jau būna susidarius grupė ir ateina laikas pirkti.
5) Perkate lėktuvo bilietus.

Vladas Sapranavičius

Kelionės į Libiją organizatorius ir vadovas
Libija – tai tarsi pamiršta žmonijos knygos dalis, kurioje dar neištrinti senovės įrašai. Šalis, kur dykuma kalba tyliai, bet giliai, kur kalnai saugo berberų tvirtovių paslaptis, o romėnų miestai vis dar stovi taip, lyg imperija ką tik būtų palikusi sceną. Ji ilgai tylėjo. Ir dabar grįžta – ne triukšmingai, o išdidžiai, kviesdama tik tuos, kurie moka klausytis.
Tai kelionė į civilizacijų sandūras – kur Viduržemio jūra paliečia Afrikos krantą, kur islamas ir antika dalinasi akmenimis, o berberiškas svetingumas ištirpsta kiekvienoje arbatos taurėje. Tripolis, Ghadames, Leptis Magna, Sabratha, Jebel Nafusa – tai ne tik žemėlapio taškai, tai – būsenos, istorijos, atspindžiai mūsų pačių.
Šį maršrutą kūriau su pagarba šaliai, kuri ne kartą buvo ištrinta iš turistinių brošiūrų, bet niekada neprarado savo dvasios. Mes kalbėsimės su vietiniais, valgysime jų duoną, klausysimės muzikos tarp dykumos sienų. Tai ne tik saugi ir komfortiška kelionė – tai kelionė, kuri sugrąžina pojūčius.
Libija nelieka tik atmintyje – ji sugrįžta su sapnais. Jei jaučiate, kad laikas kažką iš tiesų atrasti – kviečiu jus eiti drauge. Ramiu, saugiu ir gilų žingsnį. Aš viskuo pasirūpinsiu – o Libija padarys visa kita.
Apie Vlado Sapranavičiaus patirtį arabų kraštuose
Vladas keliauja po arabų kraštus nuo 2000 metų. Jis yra aplankęs Iraką, Siriją, Jordaniją, Egiptą. Egzotiškas ir retai lankomas Pietų šalis Vladas yra parodęs apie 20 keliautojų grupių. Kelionių su Vladu privalumai:
  • Kelionės praturtintos unikaliais patyrimais (apsilankymai pas vietinius gyventojus, vakarienė šeimoje, žygiai, pirtys ir pan.)
  • Kelionėse pristatomi vietiniai papročiai ir parodomas realus vietinių gyvenimas, mąstymo būdas
  • Visada yra planas B, C ir t.t., kas ypatingai svarbu tokiuose dinamiškuose regionuose kaip Artimieji Rytai ar Šiaurės Afrika.
Prašome atkreipti dėmesį: tai nėra komerciškai suformuota grupinė kelionė. Vladas Sapranavičius neparduoda kelionių paslaugų, tokių kaip skrydžiai ar viešbučių rezervacijos, taip pat neteikia kelionių draudimo. Kiekvienas keliautojas skrydžius užsisako savarankiškai, o už paslaugas moka vietoje. Vladas veikia kaip kultūrinės kelionės vadovas ir grupės koordinatorius, užtikrinantis, kad kelionė būtų sklandi ir prasminga.
REGISTRUOKIS Į KELIONĘ!
Kiekvienam keliautojui užpildykite po atskirą formą.
Sutikimas
Dažniausiai užduodami klausimai
Susisiekite su manimi
Vladas Sapranavičius
Kelionės organizatorius ir vadovas
Telefonas: +370 650 77378
El. paštas: vladas@spacetravel.lt