Kelionė į Siriją

2025 m. spalio 10-19 d.

KELIONĖS FAKTAI

  • €1463 + skrydžiai
    Numatomos kelionės išlaidos (be maisto). Detaliau - apačioje.
  • 10 dienų
    8 dienos Sirijoje + 2 d. skrydžiai
  • Paprasta kelionė
    Nesudėtinga. Gali vykti bet kas.
  • Grupėje iki 12 keliautojų
  • Nuotykinė, pažintinė, patyriminė
    Kelionės tipas.
  • Damaskas
    Kelionės pradžia ir pabaiga

Apie kelionę

2025 m. spalio 10-19 d. kviečiu kartu patyrinėti Siriją! Vyksime tik ten, kur tuo metu bus saugu turistams.


Кą ypatingo pamatysime ir patirsime Sirijoje:

  • Vaikščiosime po vieną seniausių pasaulio miestų – Damaską, aplankysime Umayyad mečetę ir legendinę Tiesiąją gatvę
  • Ragausime garsiuosius Bakdash ledus istoriniame Hamidiyah turguje
  • Aplankysime Alepo citadelę, vaikščiosime po senąsias turgų gatves ir susipažinsime su laurų muilo gamybos tradicija
  • Maaloula miestelyje išgirsime aramėjiškai sakomą Viešpaties maldą ir eisime šv. Teklės kanjonu
  • Patirsime išskirtinį vietinių žmonių svetingumą, išgirsime autentiškas jų istorijas apie karą ir atsigavimą
  • Aplankysime Krak des Chevaliers – vieną įspūdingiausių kryžiuočių pilių pasaulyje
  • Gėrėsimės paslaptingosios Palmyros griuvėsiais, menačiais šilko kelią ir Romos imperijos didybę
  • Sustosime Bosroje, kur stovi geriausiai išsilaikęs romėniškas amfiteatras pasaulyje
  • Lankysime vienuolynus, mečetes, seniausias krikščionių bažnyčias ir kultūros paveldą iš skirtingų religijų
  • Ragausime tikros sirietiškos virtuvės skonius – nuo falafelių iki Aleppo kebabo ir saldumynų
DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO!

Šiuo metu aktyviai dirbame su partneriais Sirijoje, kad ši kelionė paliktų jums neišdildomą įspūdį. Dirbame siekdami pridėti:
1) Įspūdingą nakvynę VI amžiaus Šv. Mozės veikiančiame vienuolyne kalnuose su XI-XII a. freskomis! Žiūr. nuotrauką dešinėje.
Norint patekti į vienuolyną reikia įveikti 350 laiptelių. Dušas, berods, yra, bet vienuoliams stinga vandens ir jie prašo nesinaudoti dušu.
2) Apsilankymą pistacijų ūkyje, kur mūsų kelionės metu bus jau sunokę pistacijos.
3) Vakarienę pas vietinę sirų šeimą su tradiciniais regiono patiekalais!
4) Žygį gamtoje.

Jei mums tai pavyks, kelionė gali pabrangti keliomis dešimtimis eurų.

Kodėl verta rinktis šią kelionę

  • Paveldas
    Kelionės metu aplankome viską, ką gali norėti pamatyti pirmą kartą vykstantis keliautojas: Damaską, Alepą, Palmyrą, Homsą, Hamą ir t.t.
  • Maža grupė
    Keliaujame su maža grupe, todėl esame lankstūs ir greiti. O būdami tokie, pamatome ir patiriame daugiau nei keliaujant didelėje grupėje.
  • Kaina
    Kiek mums žinoma, tai geriausia kaina, kurią galite rasti.

PRELIMINARI PROGRAMA

Spalio 10 d. (penktadienis) - skrydis į Damaską
Vakarinis skrydis iš Vilniaus į Sirijos sostinę Damaską per Stambulą.
13,5 val. kelionė su vienu 8 val. persėdimu Stambule. Išskrendam penktadienį vakare iš Vilniaus ir šeštadienį 10 val. ryte būsime Damaske. Kainuoja 673 Eur.
Galima rinktis jums patinkantį variantą.
Galite skristi iš bet kur ir prisijungti prie grupės Damaske arba Stambule.
Spalio 11 d. (šeštadienis) – pervažiavimas iš Amano į Damaską
[ŠIUO METU KEIČIAM MARŠRUTĄ IR APRAŠYMĄ, NES KEIČIASI KELIONĖS PRADŽIA IR PABAIGA. VIETOJE AMANO BUS DAMASKAS]

Po lengvų pietų – tai gali būti tradiciniai šavarma ar falafeliai – leisimės į pirmąją pažintį su Sirijos sostine. Dviejų valandų ekskursijos metu aplankysime Ananijo bažnyčią – vieną iš seniausių krikščionių maldos vietų, Bab Kisan vartus ir Šv. Pauliaus bažnyčią, kuri mena jo atsivertimo istoriją. Tęsiant pasivaikščiojimą, keliausime Tiesiąja gatve (Via Recta), kuri minima ir Biblijoje, ir toliau tyrinėsime siauras, kvapais ir istorija prisodrintas Damasko senamiesčio gatveles.
Vakare mūsų lauks tradicinė sirietiška vakarienė ir galimybė atsipalaiduoti kavinėje ar grįžti į viešbutį po įspūdžių kupinos pirmosios dienos.
Spalio 12 d. (sekmadienis) – gilyn į Damaską: muziejai, turgūs, architektūros lobiai
Po pusryčių viešbutyje pradėsime intensyvią pažintį su Damasko istoriniu ir kultūriniu paveldu. Dieną pradėsime apsilankymu Sirijos nacionaliniame muziejuje, kurio ekspozicijos atskleidžia tūkstantmečius siekiančią istoriją nuo senųjų civilizacijų iki šiuolaikinių laikų.
Vėliau pasigrožėsime Sulaymaniyya Takiyya architektūriniu kompleksu – osmanų epochos paminklu, įkurtu Suleimano Didingojo laikais. Nuo čia keliausime į Hejaz geležinkelio stotį – istorinį pastatą, kuris mena laikus, kai iš Damasko dar važiuodavo traukiniai į Mediną.
Popietę praleisime gyvybingame ir spalvingame Souk al-Hamidiyeh turguje – tai ne tik prekybos, bet ir vietinės kultūros širdis. Užsuksime pasivaišinti garsiaisiais Bakdash ledais – tai viena žymiausių ledainių visame Artimuosiuose Rytuose. Toliau aplankysime įspūdingąją Umayyad mečetę – vieną seniausių ir reikšmingiausių islamo pasaulio šventovių. Greta – Saladino mauzoliejus, kur ilsisi legendinis karys ir vadovas.
Toliau mūsų lauks prieskonių turgus – Souk al-Bzouriyeh – tikra spalvų, kvapų ir garsų simfonija. Čia jausmai pabunda nuo įvairiausių prieskonių, saldumynų ir vietinių produktų gausos. Dar vienas ryškus dienos akcentas – Qasr al-Azm – XVIII a. osmanų rūmai, kuriuose pajusime senovinio Damasko didybę. Užbaigsime dieną Khan As'ad Pasha – įspūdingu karavansarajumi su išskirtine architektūra.
Po įspūdžių kupinos dienos lauks vakarienė ir poilsis autentiškuose rytietiškuose namuose senamiestyje.
Spalio 13 d. (pirmadienis) – krikščioniško paveldo kelias į Alepą per Maaloulą ir Homsą
Savaitę pradėsime kelione iš Damasko į šiaurę – mūsų galutinis tikslas bus Alepas, bet kelias iki jo ves per įspūdingas istorines ir dvasines vietas. Pirmasis sustojimas – apžvalgos aikštelė prie neseniai išlaisvinto Saidnaya kalėjimo, kuris mena sudėtingą šalies praeitį. Nuo čia važiuosime į patį Saidnaya miestą, garsėjantį stačiatikių vienuolynu – Dievo Motinos vienuolynas iki šiol yra piligrimų lankomas ir dvasinę paguodą teikiantis objektas.
Kitas stotelė – Maaloula, krikščionių miestelis, kuriame vis dar gyva aramėjų kalba – ta pati, kuria kalbėjo Jėzus. Aplankysime šv. Sergijaus ir Bachuso vienuolyną, kur gali tekti išgirsti Viešpaties maldą aramėjiškai. Taip pat išgirsime neįtikėtinas istorijas apie šio miestelio vienuoles, kurios išgyveno pagrobimus ir nelaisvę karo metais.
Toliau – trumpas žygis šv. Teklės tarpeklio takais. Vietos legenda pasakoja, kad kalnas stebuklingai prasiskyrė, kad Teklė galėtų pabėgti nuo persekiotojų – tai ne tik fizinė, bet ir dvasinė kelionė.
Pakeliui į Alepą sustosime Homs mieste – čia aplankysime Khalid ibn al-Walid mečetę, reikšmingą musulmonų pasauliui, ir iš arti pamatysime karo padarinius. Pasistiprinsime vietiniu desertu Halawat Al-Jobn – subtiliu saldėsiu iš sūrio ir manų kruopų.
Vakarop pasieksime Alepą – antrą pagal dydį Sirijos miestą. Įsikursime viešbutyje miesto centre, pavakarieniausime vietinėje užkandinėje, kur ragaujami autentiški Alepo falafeliai ir kebabai. Vakare dar skirsime laiko pažinčiai su miestu – galime aplankyti vietinę parodą, susitikti su menininkais ar tiesiog pasivaikščioti Alepo centre.
Nakvynė Alepe.
Spalio 14 d. (antradienis) – Alepas: tvirtovė, turgūs ir miesto atgimimo istorijos
Po pusryčių leisimės į gilesnę pažintį su Alepu. Pirmasis dienos tikslas – įspūdingoji Alepo citadelė, viena seniausių ir didžiausių viduramžių tvirtovių pasaulyje. Skirsime apie dvi valandas šiam istorijos prisodrintam objektui tyrinėti – nuo gynybinių vartų iki bokštų ir slaptų perėjų. Jei pasiseks, su gido pagalba nusileisime per vieną iš paslaptingų požeminių tunelių – tai tikra retenybė.
Pietausime restorane netoli citadelės, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į vietinį gyvenimą. Vėliau pasinersime į Alepo senamiesčio turgus – labirintą, kadaise buvusį vienu gražiausių ir didžiausių visame Artimųjų Rytų regione. Nors dalis jų nukentėjo per karą, vaikščiodami tarp arkų ir parduotuvių pajusime ne tik praeities didybę, bet ir žmonių troškimą atkurti savo miestą.
Aplankysime tradicinio Alepo laurų muilo meistrą – čia ne tik pamatysime 800 metų senumo rankų darbo gamybos procesą, bet ir galėsime įsigyti tikro, natūralaus muilo lauktuvių.
Popietės programoje – Alepo nacionalinis muziejus. Nors jis buvo uždarytas po 2023 m. žemės drebėjimo, tikimės, kad jis bus atvertas mūsų vizito metu. Muziejus saugo svarbiausius Šiaurės Sirijos archeologinius radinius.
Vėliau užsuksime į legendinį Barono viešbutį – kadaise tai buvo prabangos simbolis, kuriame gyveno Lawrence’as iš Arabijos, Agatha Christie ir kiti garsūs veikėjai. Nors šiuo metu jis neveikia, galėsime aplankyti jo interjerą ir išklausyti viešbučio vadovo pasakojimų apie istorinius svečius ir karo iššūkius.
Dieną užbaigsime stebėdami saulėlydį iš panoraminės aikštelės virš miesto, o vakarieniausime netoli citadelės – restorane, siūlančiame gardžiausius Alepo regiono patiekalus.
Nakvynė Alepe.
Spalio 15 d. (trečiadienis) – Šiaurės griuvėsiai ir molinių namų istorijos
Ryte, papusryčiavę Alepe, išvyksime į Šiaurę – mūsų laukia vienas paslaptingiausių Sirijos archeologinių objektų – Šv. Simono Stulpininko bažnyčia. Tai įspūdingas ankstyvosios krikščionybės laikų kompleksas, pastatytas ten, kur atsiskyrėlis Simono stulpininkas praleido dešimtmečius gyvendamas ant stulpo.
Pakeliui pravažiuosime vadinamųjų „mirusių miestų“ (Dead Cities) regioną – tai dešimtys apleistų antikinių gyvenviečių, kuriose kadaise klestėjo prekyba, žemdirbystė ir krikščionių bendruomenės. Ši vietovė tik neseniai vėl tapo pasiekiama keliautojams, todėl tai unikali galimybė išvysti dar nesukomercintas istorijos liekanas.
Po pietų grįšime į Alepą pietums, o vėliau mūsų laukia išskirtinė patirtis – kelionė į Pietų Alepo kaimus, kuriuose iki šiol gyvenama moliniuose „avilio“ formos namuose. Vietinis gidas, kilęs iš šio regiono, supažindins su šių būstų statybos principais, ekologiškumu ir kasdieniu gyvenimu juose. Tai gyvas ryšys su tūkstantmetėmis tradicijomis.
Vakarieniausime Alepe, dalinsimės dienos įspūdžiais ir ilsėsimės pasiruošdami naujam kelionės etapui.
Nakvynė Alepe.
Spalio 16 d. (ketvirtadienis) – Apamea, Hama ir Kryžiuočių pilis
Ši diena bus skirta kelioms skirtingoms, bet įspūdingoms vietovėms. Pradėsime nuo trumpų pusryčių Alepe, o tada leisimės į kelionę link Apamejos – kadaise galingo helenistinio miesto, įkurto apie 300 m. pr. Kr. Vaikščiosime tarp tūkstančių kolonų išlikusioje pagrindinėje gatvėje ir įsivaizduosime, kaip šis miestas gyvavo kaip svarbus prekybos ir karinis centras.
Tęsdami kelionę, pasieksime Hamos miestą, žinomą dėl savo ikoniškų senovinių vandens ratų (norias), kurių konstrukcijos yra ne tik architektūros stebuklai, bet ir puikiai iliustruoja, kaip senovėje buvo sprendžiami drėkinimo iššūkiai. Pietausime prie upės – vieta ne tik fotogeniška, bet ir idealiai tinkanti trumpam atokvėpiui.
Po pietų laukia vienas iš ryškiausių kelionės taškų – Krak des Chevaliers, viena geriausiai išlikusių kryžiuočių pilių pasaulyje. Ši įspūdinga tvirtovė, iškilusi ant kalvos virš slėnio, suteikia ne tik unikalią galimybę susipažinti su viduramžių karo architektūra, bet ir pasigėrėti panoraminiais vaizdais.
Vakarą praleisime krikščioniškame Almishtaya kaimelyje, kur įsikursime vietiniame viešbutyje. Vakarienė restorane „Le Monde“ leis pažinti dar vieną Sirijos regiono skonį, o jei liks jėgų – galėsime pasivaikščioti po ramų vakarinį miestelį.
Nakvynė Almishtayoje.
Spalio 17 d. (penktadienis) – Palmyros senovės stebuklai ir grįžimas į Damaską
Po pusryčių Almishtayoje leisimės į nepamirštamą kelionę į Palmyrą – senovinį miestą, kuris kadaise buvo vienas svarbiausių prekybos taškų Šilko kelyje. Maždaug trijų valandų kelionė per pusdykumę taps palaipsnišku įžengimu į didingą praeitį.
Palmyroje mūsų lauks išsamus pažintinis turas su vietiniu gidu – aplankysime tai, kas liko iš didžiulio šventyklų, aikščių ir teatrų komplekso. Tarp svarbiausių objektų – buvusi Šventyklos Bel vieta, Triumfo arka, Trys brolių kapavietės po žeme, Zenobijos pirtys, Romos amfiteatras, kolonų alėja, Agora ir kitos vietos, kuriose atgimsta romėniškoji bei sirų civilizacijos dvasia.
Nors dalis šios senovinės sostinės buvo sunaikinta 2015 m., tai, kas išliko, vis dar liudija apie nepaprastą Palmyros kultūrinę, politinę ir dvasinę reikšmę. Gidas pasidalins ne tik archeologine informacija, bet ir širdį spaudžiančiomis istorijomis apie pastarųjų dešimtmečių įvykius.
Pietums planuojame sustoti pakeliui – priklausomai nuo galimybės, tai gali būti tradicinės sirų vaišės Beduinų palapinėje, kurioje turėsime progą susipažinti su klajokline kultūra.
Po turiningos dienos ir pilno įspūdžių vizito Palmyroje grįšime atgal į Damaską. Kelionė atgal truks apie tris valandas, o vakare mūsų lauks vakarienė ir jau pažįstamas viešbutis Damasko senamiestyje.
Spalio 18 d. (šeštadienis) – Bosros amfiteatras ir išvykimas į Amaną
Paskutinė mūsų kelionės diena prasidės ankstyvais pusryčiais, po kurių leisimės į kelionę į retai lankomą, bet nepaprastai vertingą pietinę Sirijos dalį – Bosros miestą. Važiuodami link Jordanijos sienos, pravažiuosime netoli Golano aukštumų, kur išvysime unikalų tamsų vulkaninės kilmės kraštovaizdį.
Atvykus į Bosrą, mūsų lauks vizitas į vieną iš svarbiausių romėnų pasaulio paminklų – Bosros koliziejų. Tai laikoma geriausiai išlikusiu romėnišku amfiteatru visame pasaulyje – statinys talpinęs iki 15 tūkst. žmonių ir išlaikęs puikią akustiką. Vaikščiodami per jo arkines galerijas ir sėdėdami akmeninėse žiūrovų vietose pajusime tikrą Antikos dvasią.
Toliau tyrinėsime likusį Bosros senamiestį, kuriame stovi seniausia mečetė Sirijoje bei bažnyčia, susijusi su vienu reikšmingiausių pranašo Mahometo jaunystės epizodų – būtent čia vienuolis Bahira esą pranašavo apie berniuko ypatingą ateitį.
Pietums mūsų lauks vietiniai patiekalai Bosros restorane, po to dar turėsime šiek tiek laiko paskutiniams suvenyrams ir nuotraukoms. Jei tik bus galimybė, trumpai sustosime prie Prezidentūros Damasko pakraštyje paskutinei nuotraukai.
[ŠIUO METU KEIČIAM MARŠRUTĄ IR APRAŠYMĄ, NES KEIČIASI KELIONĖS PRADŽIA IR PABAIGA. VIETOJE AMANO BUS DAMASKAS]
Spalio 19 d. (sekmadienis) - grįžimas namo
Ryte skrendame namo iš Damasko.

Kelionės biudžetas

• Skrydis - apie 673€ (Perkame savarankiškai patvirtinus kelionės registraciją).
• Viza - šiuo metu vizos nereikia. Jei iki kelionės pradžios vizos prireiks, tuomet tai nebus įtraukta į nurodytą kainą.
• Nakvynės, vietinis transportas, lankomų objektų bilietai, gidai – 1200 USD (apie 1063€) mokame Sirijoje – iš anksto mokėti nereikia)
• Organizacinis mokestis – 400€ (mokama registruojantis į kelionę)
VISO: apie 1463€ + skrydžiai.

Maistas ir kitos asmeninės išlaidos neįskaičiuotos.
Orientacinės maisto kainos: sumuštinis šaurma – 3€, falafeliai – 1,5€, pietūs, vakarienė - 10-30€.
Nakvojame 3 žvaigždučių dviviečiuose kambariuose su kondicionieriumi ir privačiu WC bei dušu. Pusryčiai visada įskaičiuoti į kainą.

Norintieji jungtis prie grupės, užpildykite registracijos anketą. Prisijunkite ir prie Spacetravel keliautojų klubo Facebook grupės. Registracijos patvirtinimui prašysiu pervesti 400€ avansą – organizacinį mokestį. Jei vykti persigalvosite, avansas nebebus grąžinamas.

TOLIMESNI ŽINGSNIAI
1) Registracija užpildant registracijos formą
2) Per 1 dieną gaunate registracijos patvirtinimą ir duomenis, kur pervesti avansą – organizacinį mokestį (400€).
3) Pervedate 400€.
4) Patvirtinu, kad pinigus gavau. Atsiunčiu datas ir laikus bilietų pirkimui, kai jau būna susidarius grupė ir ateina laikas pirkti.
5) Perkate lėktuvo bilietus.

Vladas Sapranavičius

Kelionės į Iraką organizatorius ir vadovas
Sirija – tai viena seniausių civilizacijų lopšių, šalis, kur kiekvienas akmuo mena tūkstantmečius, o kiekviena gatvė kvėpuoja istorija. Ji ilgai buvo uždaryta pasauliui, o dabar tyliai, oriai ir jautriai vėl atsiveria – tik tiems, kurie keliauja ne vien pamatyti, bet ir pajusti.
Tai ne šiaip kelionė, tai – kelionė į žmonijos ištakas, į miestus, kuriais vaikščiojo pranašai, karaliai ir poetai. Damaskas, Alepas, Maaloula, Palmyra – ne tik vardai iš vadovėlių, bet gyvi, pulsuojantys pasauliai, kuriuose šviesa ir šešėlis vis dar eina greta.
Šį maršrutą kūriau su pagarba šaliai, jos žmonėms ir likimui. Kiekvienas susitikimas su vietiniais, kiekviena vakarienė senamiestyje, kiekviena malda ar daina – tai raktas į Sirijos sielą, kuri stipri, švelni ir nepaprastai svetinga.
Tai kelionė kontrastų – iš pelenų atgimstančios architektūros, dykumų ir žaliųjų slėnių, musulmoniškų mečečių ir krikščioniškų vienuolynų. Ir kartu – tai kelionė į tylą, į susitikimą su tuo, kas dar nepažinta.
Sirija nelieka tik nuotraukose. Ji įsirėžia į širdį. Kviečiu jus žengti drauge – kol šis ypatingas laiko langas dar atviras. Aš pasirūpinsiu jūsų saugumu, patogumu ir tuo, kad ši kelionė taptų viena iš svarbiausių jūsų gyvenimo istorijų.
Apie Vlado Sapranavičiaus patirtį Artimuosiuose Rytuose
Vladas keliauja po Artimuosius Rytus nuo 1999 metų. Jis yra aplankęs Iraną, Iraką, Siriją, Jordaniją, Egiptą. Iraną ir Iraką Vladas yra parodęs apie 20 keliautojų grupių. Kelionių su Vladu privalumai:
  • Kelionės praturtintos unikaliais patyrimais (apsilankymai pas vietinius gyventojus, vakarienė šeimoje ir pan.)
  • Kelionėse pristatomi vietiniai papročiai ir parodomas realus vietinių gyvenimas, mąstymo būdas
  • Visada yra planas B, C ir t.t., kas ypatingai svarbu tokiame dinamiškame regione kaip Artimieji Rytai.
Vladas Sapranavičius nėra kelionių organizatorius, kuris parduoda kelionės paketą ir prisiima kokią nors atsakomybę už skrydžius, nakvynes ar pan. Jis yra kelionės vadovas, kuris suburia bendraminčių grupę kelionei. Bilietus perkame savarankiškai, už viešbučius, transportą mokame vietoje kelionės metu. Vladas neapdraudžia bendrakeleivių kelionėje. Visi keliautojai prisiima visas įmanomas rizikas patys ir patys gali kelionės laikotarpiui įsigyti norimus draudimus.
Nepaisant to, Vladas jums padės su visais šiais klausimais.
REGISTRUOKIS Į KELIONĘ!
Kiekvienam keliautojui užpildykite po atskirą formą.
Domina papildomas 5 d. turas Jordanijoje su grįžimu spalio 24 d.
Sutikimas
Dažniausiai užduodami klausimai
Susisiekite su manimi
Vladas Sapranavičius
Kelionės organizatorius ir vadovas
Telefonas: +370 650 77378
El. paštas: vladas@spacetravel.lt