Kelionė į Siriją

2025 m. spalio 3-12 d.

KELIONĖS FAKTAI

  • €1655 + skrydžiai
    Numatomos kelionės išlaidos (be maisto). Detaliau - apačioje.
  • 10 dienų
    8 dienos Sirijoje + 2 d. skrydžiai
  • Paprasta kelionė
    Nesudėtinga. Gali vykti bet kas.
  • Grupėje iki 12 keliautojų
  • Nuotykinė, pažintinė, patyriminė
    Kelionės tipas.
  • Damaskas
    Kelionės pradžia ir pabaiga

Apie kelionę

2025 m. spalio 3-12 d. kviečiu kartu patyrinėti Siriją! Vyksime tik ten, kur tuo metu bus saugu turistams.


Кą ypatingo pamatysime ir patirsime Sirijoje:

  • Vaikščiosime po seniausius pasaulio miestus – Damaską, Alepą
  • Vakarieniausime vietinių gyventojų šeimoje
  • Aplankysime Krak des Chevaliers – vieną įspūdingiausių kryžiuočių pilių pasaulyje
  • Gėrėsimės paslaptingosios Palmyros griuvėsiais, menančiais šilko kelią ir Romos imperijos didybę
  • Nakvosime kalnuose pasislėpusiame veikiančiame VI a. krikščionių Šv. Mozės vienuolyne
  • Lankysimės pistacijų soduose, kur kaip tik tuo metu baigs nokti pistacijos
  • Lepinsimės XII a. senoviniame Alepo hamame

Kodėl verta rinktis šią kelionę

  • Paveldas
    Kelionės metu aplankome viską, ką gali norėti pamatyti pirmą kartą vykstantis keliautojas: Damaską, Alepą, Palmyrą, Homsą, Hamą ir t.t.
  • Maža grupė
    Keliaujame su maža grupe, todėl esame lankstūs ir greiti. O būdami tokie, pamatome ir patiriame daugiau nei keliaujant didelėje grupėje.
  • Kaina
    Kiek mums žinoma, tai geriausia kaina, kurią galite rasti. Be to, skrisime tiesiai į Damaską, o ne į kaimynines šalis!

PRELIMINARI PROGRAMA

Spalio 3 d. (penktadienis) - skrydis į Damaską
Vakarinis skrydis iš Vilniaus į Sirijos sostinę Damaską per Stambulą.
13,5 val. kelionė su vienu 8 val. persėdimu Stambule. Išskrendam penktadienį vakare iš Vilniaus ir šeštadienį 10 val. ryte būsime Damaske. Kainuoja 673 Eur.
Galima rinktis jums patinkantį variantą.
Galite skristi iš bet kur ir prisijungti prie grupės Damaske arba Stambule.
Spalio 4 d. (šeštadienis) – Atvykimas į Damaską ir pažintis su senamiesčiu
Mūsų kelionė prasideda atvykus į Damasko tarptautinį oro uostą (DAM) 9:50 val. Ryte vykstame tiesiai į jaukų boutique viešbutį pačioje Senamiesčio širdyje. Po registracijos ir gaivinančio pasveikinimo gėrimo pradedame įtraukiančią pažintį su vienu seniausių pasaulio miestų.
Pirmiausia keliaujame pėsčiomis po istorinį Bab Touma kvartalą, vaikštome legendine Tiesiąja gatve ir aplankome Ananijo bažnyčią. Nuo ten kelias veda link Bab Sharqi vartų. Praėję pro šiuos istorinius vartus, toliau einame palei rytinę senamiesčio sieną iki Bab Keisan ir Šv. Pauliaus koplyčios.
Toliau klaidžiojame siauromis ir kerinčiomis Senamiesčio gatvelėmis iki spalvingojo Souk al-Bzouriyeh turgaus. Tada mūsų maršrutas veda į įspūdingą Osmanų laikų karavansarajų – Khan As'ad Pasha – ir toliau į puikiai išsilaikiusius XVIII a. Osmanų rūmus Qasr al-Azm.
Vėliau lankome didingąją Umajadų mečetę ir šalia esantį Saladino mauzoliejų. Dieną užbaigiame pasivaikščiojimu Souk al-Hamidiyeh turguje, kur mūsų laukia legendiniai Bakdašo ledai. Po to vakarieniaujame ir grįžtame nakvynei į viešbutį Damasko senamiestyje.
Spalio 5 d. (sekmadienis) – Saidnaya, Maaloula ir nakvynė vienuolyne kalnuose
Dieną pradedame sustojimu apžvalgos taške, iš kurio atsiveria vaizdas į Saidnaya kalėjimą – vietą, turinčią sudėtingą ir prieštaringą istoriją. Po to keliaujame į šventąjį Saidnaya Dievo Motinos vienuolyną – svarbią piligrimystės vietą, kupiną dvasinės gilumos ir tylos.
Toliau vykstame į ypatingą Maaloula miestelį, kur iki šiol gyva senovinė aramėjų kalba – ta pati, kuria kalbėjo Jėzus. Čia lankome Šventųjų Sergijaus ir Bachuso vienuolyną, kur galėsime išgirsti „Tėve mūsų“ maldą aramėjiškai, o galbūt ir sutikti vienuoles, kurios išgyveno nelaisvę – tai stiprus liudijimas apie tikėjimą ir ištvermę. Taip pat pereisime įspūdingu uolų kanjonu, kuris šiandien yra dvasinio susikaupimo vieta.
Toliau leidžiamės į kelionę link Mar Musa vienuolyno – nuošalaus dvasinio prieglobsčio, įsikūrusio kalno šlaite. Stengsimės atvykti kiek prieš 14:30 val., kai prasideda priėmimas. Prieš mus – apie 350 laiptelių įkalnėje, tai tarsi įvadas į šią unikalią VI a. šventovę. Įžengus į šį paprastumo ir tylos pasaulį, atsiskyrus nuo išorinio pasaulio, mūsų laukia tikrasis ramybės atradimas.
Šiame nuošaliame vienuolyne, apsuptame senovinių freskų, patirsime gilų dvasinį nusiteikimą, o kartu susipažinsime su asketišku ir atsakingu gyvenimo būdu, įskaitant tvarų vandens naudojimą. Turėsime laiko pasivaikščiojimams po apylinkes ir tyliai refleksijai gamtos apsuptyje. Po vakaro maldų vakarieniausime apie 21:30 val. Nakvynė Mar Musa vienuolyne.
Spalio 6 d. (pirmadienis) – Hama, Apamėja, Seržila ir nakvynė Alepe
Po nepakartojamos nakvynės ir dvasinio atsinaujinimo Mar Musa vienuolyne leidžiamės žemyn nuo jo ramybės kupinų aukštumų, nešdamiesi su savimi tai, ką atradome paprastume. Kelionę tęsiame Šiaurės kryptimi – pažinti dar daugiau Sirijos turtingos istorijos ir gyvos kultūros.
Pirmasis mūsų sustojimas – Hama miestas, garsėjantis senoviniais vandens ratais (norias), tapusiais miesto simboliu. Pasivaikščiosime siauromis senamiesčio gatvelėmis ir aplankysime Qasr al-Azm rūmus, kuriuose dabar įsikūręs muziejus, skirtas Hamos liaudies tradicijoms ir kultūros paveldui.
Toliau vykstame į Apamėją – reikšmingą helenistinį miestą, įkurtą apie 300 m. pr. Kr. Kadaise tai buvo svarbus karinis ir prekybos centras šiaurinėje Sirijoje. Pasivaikščiosime pagrindine kolonų gatve, besitęsiančia apie 2 kilometrus – įspūdingu likusios miesto didybės liudijimu. Bandysime įsivaizduoti, kaip šurmuliavo šis senovinis miestas savo klestėjimo laikais.
Po to keliaujame į Seržilą – V a. gyvenvietės griuvėsius. Tai vienas iš geriausiai išlikusių vadinamųjų „mirusių miestų“ – dešimčių apleistų senovinių kaimų, išsibarsčiusių šiaurės vakarų Sirijoje. Ši vieta leidžia žvilgtelėti į senovinio gyvenimo kaime kasdienybę.
Dieną užbaigiame atvykimu į Alepą. Įsiregistravus viešbutyje, mūsų laukia vakarienė restorane su išskirtiniu vaizdu ir geriausiais vietiniais patiekalais. Nakvynė Alepe.
Spalio 7 d. (antradienis) – Alepas: tvirtovė, turgūs ir miesto atgimimo istorijos
Po pusryčių pradedame pažintį su vienu seniausių pasaulio miestų – Alepu. Dieną pradedame apsilankymu įspūdingoje Alepo citadelėje – miesto simbolyje. Skirsime 1–2 valandas jos turtingai istorijai ir kvapą gniaužiantiems panoraminiams vaizdams nuo viršaus. Norintys galės leistis žemyn istoriniu požeminiu keliu.
Toliau leidžiamės į legendinį Alepo turgų – vieną seniausių ir didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Stebėsime, kaip šie turgūs atgimsta ir išlaiko savo charakterį. Aplankysime tradicinės lauro muilo gamybos dirbtuves, kuriose amatas perduodamas iš kartos į kartą jau daugiau nei 800 metų – tai gyvas Alepo paveldas.
Mūsų kelionė tęsis į XII a. statytą Hammam Al-Nahhaseen (variakalių pirtį) – tradicinę osmanišką garinę pirtį, įsikūrusią istoriniuose turgaus kvartaluose. Čia mūsų laukia trijų valandų atsipalaidavimo ritualas, menantis šimtmečių senumo tradicijas. Specialistas – „mokajjesas“ – atliks gilų kūno šveitimą specialia pirštine, pašalins negyvas odos ląsteles ir paliks odą švelnią kaip niekad. Vėliau laukia atpalaiduojantis masažas, švelni alyvuogių muilo puta ir gausybė aromatinių garų. Išeisime atsinaujinę, švarūs ir giliai atsipalaidavę – tai tikrai unikali patirtis visiems pojūčiams.
Po pasilepinimo lankome istorinį Barono viešbutį – legendinę vietą, kurioje viešėjo tokios asmenybės kaip Agatha Christie, Lawrence of Arabia ar Hafezas al-Assadas.
Jei liks laiko ir energijos, galėsime aplankyti ir krikščionių kvartalą Al-Jdayde – vieną iš seniausių Alepo rajonų. Dieną užbaigsime vakariene ir nakvyne Alepe.
Spalio 8 d. (trečiadienis) – Šv. Simeono bazilika, avilio formos namai ir vietinių svetingumas
Po pusryčių leidžiamės į kelionę į Šiaurę nuo Alepo. Pirmasis mūsų sustojimas – Kharab Shams – įspūdinga V a. archeologinė vietovė, menanti ankstyvųjų krikščionių gyvenimą. Toliau vykstame į Šv. Simeono bazilikos kompleksą – monumentalią šventvietę, skirtą Šventajam Simeonui Stulpininkui, kuris V a. gyveno ant akmeninio stulpo, praktikuodamas asketišką gyvenimą ir įkvėpdamas tūkstančius pasekėjų. Pakeliui grožėsimės „mirusių miestų“ liekanomis – senoviniais kaimais, tarsi sustingusiais laike, kuriuos tik neseniai vėl galima lankyti.
Popietę mūsų laukia išskirtinė pažintis su vietiniais gyventojais Pietų Alepo regione. Čia leisimės į pažintį su tradiciniais moliniais „avilio formos“ namais – unikaliomis, šimtmečius skaičiuojančiomis kupolo formos gyvenvietėmis, pastatytomis iš molio ir šiaudų. Ši tvari ir išradinga architektūra leidžia pažvelgti į paprastą, bet sumanų gyvenimo būdą, puikiai prisitaikiusį prie vietos klimato. Lydimi vietinio gido, gimusio ir užaugusio šioje vietovėje, išgirsime asmeninių pasakojimų ir kultūrinių įžvalgų.
Vakare mūsų laukia viena ypatingiausių kelionės patirčių – vakarienė su alepiečių šeima. Tai ne tik maistas – tai galimybė peržengti paviršinį pažinimą ir pasinerti į nuoširdų kultūrinį bendravimą. Dalyvausime gyvuose pokalbiuose, dalinsimės mintimis, klausysimės istorijų ir pajusime tikrą žmogišką ryšį su šio miesto žmonėmis. Tai vakarienė, kurią prisiminsime ne dėl patiekalų, o dėl jausmo, kad buvome laukiami. Nakvynė Alepe.
Spalio 9 d. (ketvirtadienis) – Homsas, Krak des Chevaliers ir Almishtaya kaimelis
Po pusryčių paliekame Alepą ir leidžiamės į kelią link Homs. Pakeliui mūsų laukia ypatingas sustojimas Moreko regione – čia aplankysime pistacijų ūkį. Šios riešutų rūšys yra itin svarbus ir strategiškai reikšmingas Sirijos žemės ūkio produktas, vertinamas visame pasaulyje. Jei pasiseks, galėsime net ir patys paskinti šviežių pistacijų – nors pagrindinis derlius paprastai nuimamas iki rugsėjo pabaigos.
Atvykę į Homsą, lankome įspūdingą Khalido ibn al-Walido mečetę – svarbią šventvietę, skirtą garsiam islamo karvedžiui. Čia taip pat turėsime progą iš arti pamatyti kai kuriuos matomus nesenos šalies istorijos pėdsakus ir sužinoti daugiau apie miesto išgyvenimus.
Popietę skiriame vienai įspūdingiausių Sirijos vietų – Krak des Chevaliers tvirtovei (Qal'at al-Hisn). Tai puikiai išlikusi kryžiuočių pilis, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, laikoma viena geriausių viduramžių gynybinių struktūrų pasaulyje. Pasivaikščiosime po jos kiemus, bokštus ir požemius, jausdami šimtmečius menančią didybę.
Dieną užbaigiame apsilankymu jaukiame krikščioniškame Almishtaya kaimelyje. Čia vakarieniausime ir apsistosime nakvynei, pasimėgaudami kalnų ramybe ir vietos svetingumu.
Spalio 10 d. (penktadienis) – Palmyros didybė ir grįžimas į Damaską
Po pusryčių Almishtayoje leisimės į nepamirštamą kelionę į Palmyrą – senovinį miestą, kuris kadaise buvo vienas svarbiausių prekybos taškų Šilko kelyje. Maždaug trijų valandų kelionė per pusdykumę taps palaipsnišku įžengimu į didingą praeitį.
Palmyroje mūsų lauks išsamus pažintinis turas su vietiniu gidu – aplankysime tai, kas liko iš didžiulio šventyklų, aikščių ir teatrų komplekso. Tarp svarbiausių objektų – buvusi Šventyklos Bel vieta, Triumfo arka, Trys brolių kapavietės po žeme, Zenobijos pirtys, Romos amfiteatras, kolonų alėja, Agora ir kitos vietos, kuriose atgimsta romėniškoji bei sirų civilizacijos dvasia.
Nors dalis šios senovinės sostinės buvo sunaikinta 2015 m., tai, kas išliko, vis dar liudija apie nepaprastą Palmyros kultūrinę, politinę ir dvasinę reikšmę. Gidas pasidalins ne tik archeologine informacija, bet ir širdį spaudžiančiomis istorijomis apie pastarųjų dešimtmečių įvykius.
Pietums planuojame sustoti pakeliui – priklausomai nuo galimybės, tai gali būti tradicinės sirų vaišės Beduinų palapinėje, kurioje turėsime progą susipažinti su klajokline kultūra.
Po turiningos dienos ir pilno įspūdžių vizito Palmyroje grįšime atgal į Damaską. Kelionė atgal truks apie tris valandas, o vakare mūsų lauks vakarienė ir jau pažįstamas viešbutis Damasko senamiestyje.
Spalio 11 d. (šeštadienis) – Bosros amfiteatras ir grįžimas į sostinę
Po pusryčių leidžiamės į vaizdingą kelionę pietų kryptimi – į retai lankomą senovinį Bosros miestą. Šis unikalus regionas išsiskiria tamsios spalvos architektūra, liudijančia apie kadaise čia vykusį vulkaninį aktyvumą. Pakeliui netrūks įspūdingų vaizdų ir puikių galimybių sustoti nuotraukoms.
Atvykus į Bosrą, pirmiausia lankome įspūdingiausią miesto objektą – Bosros koliziejų, kuris laikomas geriausiai išsilaikiusiu romėnų amfiteatru pasaulyje. Tada tyrinėjame senąjį romėnų miestą toliau – čia pamatysime ir seniausią Sirijos mečetę, ir vienuolio Bahiros bažnyčią – vietą, kur, kaip tikima, Bahira pranašavo būsimą pranašo Mahometo misiją dar jo vaikystėje.
Po apsilankymo Bosroje grįžtame į Damaską. Likusį laiką galėsime praleisti laisvai – galbūt pasivaikščioti po istorinius Damasko turgus, įsigyti suvenyrų ir paskutinių įspūdžių, kurie išliks atmintyje ilgai po kelionės. Vakare mūsų laukia atsisveikinimo vakarienė ir paskutinė nakvynė Sirijos sostinėje.
Spalio 12 d. (sekmadienis) - grįžimas namo
Ryte skrendame namo iš Damasko.

Kelionės biudžetas

• Skrydis - apie 673€ (Perkame savarankiškai patvirtinus kelionės registraciją).
• Viza - gauname Damasko oro uoste. Kaina 150 USD (apie 135€)
• Nakvynės, vietinis transportas, lankomų objektų bilietai, gidai, hamamas Alepe, vakarienė vienuolyne ir alepiečių šeimoje – 1280 USD (apie 1120€) mokame Sirijoje – iš anksto mokėti nereikia)
• Organizacinis mokestis – 400€ (mokama registruojantis į kelionę)
VISO: apie 1655€ + skrydžiai.

Maistas ir kitos asmeninės išlaidos neįskaičiuotos.
Orientacinės maisto kainos: sumuštinis šaurma – 3€, falafeliai – 1,5€, pietūs, vakarienė - 15-25€.
Nakvojame 3 žvaigždučių dviviečiuose kambariuose su kondicionieriumi ir privačiu WC bei dušu. Damaske kondicionieriaus veikimas negarantuojamas, dėl nepastovaus elektros tiekimo. Pusryčiai visada įskaičiuoti į kainą.

Norintieji jungtis prie grupės, užpildykite registracijos anketą. Prisijunkite ir prie Spacetravel keliautojų klubo Facebook grupės. Registracijos patvirtinimui prašysiu pervesti 400€ avansą – organizacinį mokestį. Jei vykti persigalvosite, avansas nebebus grąžinamas.

TOLIMESNI ŽINGSNIAI
1) Registracija užpildant registracijos formą
2) Per 1 dieną gaunate registracijos patvirtinimą ir duomenis, kur pervesti avansą – organizacinį mokestį (400€).
3) Pervedate 400€.
4) Patvirtinu, kad pinigus gavau. Atsiunčiu datas ir laikus bilietų pirkimui, kai jau būna susidarius grupė ir ateina laikas pirkti.
5) Perkate lėktuvo bilietus.

Vladas Sapranavičius

Kelionės į Siriją organizatorius ir vadovas
Sirija – tai viena seniausių civilizacijų lopšių, šalis, kur kiekvienas akmuo mena tūkstantmečius, o kiekviena gatvė kvėpuoja istorija. Ji ilgai buvo uždaryta pasauliui, o dabar tyliai, oriai ir jautriai vėl atsiveria – tik tiems, kurie keliauja ne vien pamatyti, bet ir pajusti.
Tai ne šiaip kelionė, tai – kelionė į žmonijos ištakas, į miestus, kuriais vaikščiojo pranašai, karaliai ir poetai. Damaskas, Alepas, Maaloula, Palmyra – ne tik vardai iš vadovėlių, bet gyvi, pulsuojantys pasauliai, kuriuose šviesa ir šešėlis vis dar eina greta.
Šį maršrutą kūriau su pagarba šaliai, jos žmonėms ir likimui. Kiekvienas susitikimas su vietiniais, kiekviena vakarienė senamiestyje, kiekviena malda ar daina – tai raktas į Sirijos sielą, kuri stipri, švelni ir nepaprastai svetinga.
Tai kelionė kontrastų – iš pelenų atgimstančios architektūros, dykumų ir žaliųjų slėnių, musulmoniškų mečečių ir krikščioniškų vienuolynų. Ir kartu – tai kelionė į tylą, į susitikimą su tuo, kas dar nepažinta.
Sirija nelieka tik nuotraukose. Ji įsirėžia į širdį. Kviečiu jus žengti drauge – kol šis ypatingas laiko langas dar atviras. Aš pasirūpinsiu jūsų saugumu, patogumu ir tuo, kad ši kelionė taptų viena iš svarbiausių jūsų gyvenimo istorijų.
Apie Vlado Sapranavičiaus patirtį Artimuosiuose Rytuose
Vladas keliauja po Artimuosius Rytus nuo 1999 metų. Jis yra aplankęs Iraną, Iraką, Siriją, Jordaniją, Egiptą. Iraną ir Iraką Vladas yra parodęs apie 20 keliautojų grupių. Kelionių su Vladu privalumai:
  • Kelionės praturtintos unikaliais patyrimais (apsilankymai pas vietinius gyventojus, vakarienė šeimoje ir pan.)
  • Kelionėse pristatomi vietiniai papročiai ir parodomas realus vietinių gyvenimas, mąstymo būdas
  • Visada yra planas B, C ir t.t., kas ypatingai svarbu tokiame dinamiškame regione kaip Artimieji Rytai.
Vladas Sapranavičius nėra kelionių organizatorius, kuris parduoda kelionės paketą ir prisiima kokią nors atsakomybę už skrydžius, nakvynes ar pan. Jis yra kelionės vadovas, kuris suburia bendraminčių grupę kelionei. Bilietus perkame savarankiškai, už viešbučius, transportą mokame vietoje kelionės metu. Vladas neapdraudžia bendrakeleivių kelionėje. Visi keliautojai prisiima visas įmanomas rizikas patys ir patys gali kelionės laikotarpiui įsigyti norimus draudimus.
Nepaisant to, Vladas jums padės su visais šiais klausimais.
REGISTRUOKIS Į KELIONĘ!
Kiekvienam keliautojui užpildykite po atskirą formą.
Sutikimas
Dažniausiai užduodami klausimai
Susisiekite su manimi
Vladas Sapranavičius
Kelionės organizatorius ir vadovas
Telefonas: +370 650 77378
El. paštas: vladas@spacetravel.lt